Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 45 чоловік

Історія школи

Дата: 19 листопада 2021 о 11:05, Оновлено 22 листопада 2021 о 07:14

                                                     З історії школи

Село Михайлюки знаходиться в 25 км від селища Новоайдар. Але освіті тут приділяли значну увагу. Питанням історії нашої школи зацікавились учні і провели дослідження.

За спогадами Михайлюка Олексія Івановича (помер): “ ...Вчитися діти ходили до церкви, а церква стояла де нині знаходиться контора. При церкві була така невеличка прибудова (“калауркою” її називали). Ось там піп і навчав дітей. Піп на селі був єдиною владою, що карала і милувала. Церква ж була побудована орієнтовно в 1870 році. Всім у церкві керував піп, який був доволі заможним: мав великий дерев’яний будинок на 5 кімнат, 10 комор біля будівлі для зберігання реманенту, збіжжя, продуктів харчування; худобу, за якою доглядали бідніші селяни. Після революції в цьому будинку знаходилась школа аж до 1976 року.

В 1927 році була відкрита початкова школа. Працювати там приїхали чоловік з жінкою Вєсєловські. Говорять, що він був сином попа, тому і був освідченим. У роки війни школа працювала, але ходити туди не всі могли. Коли ж село звільнили від окупантів, то разом з німцями зникли і Вєсєловські. Вчителів не стало.

Після війни школа стала семирічкою. Навчали дітей вчителі з освітою педкурсів, і жоден учитель не був місцевим. Тільки після 50-х років стали викладати місцеві вчителі з вищою освітою. Дітей ставало більше і вже попівська хата була замалою. Тому в 1965 році будують нову школу на три класи. Де навчаються учні 5-7 класів. А вечером працює вечірня школа для дорослих. В 1978 році вступила до ладу нова двоповерхова школа, в якій зараз всі навчаються. І побудована вона на місці тої попівської хати...”

    Випуск 7 класу (1953 рік)

За спогадами Золотопуп Надії Іванівни (померла): “...До війни у нас в селі було багато неграмотних, тому і організовували школи лікнепу, куди ходили дорослі вчитися читати і писати. Була хата-читальня на Яру (по вуличному, нині вулиця 40 років Перемоги). У мене навіть зберігся список учнів лікнепу 1934 року бо вів записи мій дядько. Тут часто зустрічається прізвище Михайлик. Ото ж правду говорять люди, що під час перепису населення писар зробив помилку і замість букви “и” написав “ю”. Так і стали з Михайликів — Михайлюки. А навчались діти довгий час у попівській хаті. На її місці нині така гарна двоповерхова школа. Після війни директори змінювались дуже часто і були всі приїжджі. А десь в 1952 році директором став Михайлюк Володимир Володимирович. Працював він директором дуже довго і читав він історію, а його дружина Катерина Ларионівна — німецьку мову. Вона в роки війни була забрана в Германію в полон на роботи. Там мову їхню і вивчила. А я так і залишилась безграмотною, тільки навчилась підпис ставити. То ж учиться, дітки, безграмотним бути дуже погано...”

 Список школярів лікнепу (15 листопада 1934 рік)

Зі спогадів Яковенко Галини Федорівни: “1978 рік — вступила в дію Михайлюківська восьмирічна школа. Це гарна будівля, яка має два поверхи, світлі класи, простору спортивну залу. Директором на той час працювала Руденко Ольга Миколаївна. Її чоловік був у нас головою колгоспу і коли його призначили головою району, Ольга Миколаївна поїхала за своїм чоловіком. Так в 1979 році директором знову стає Михайлюк Володимир Володимирович. Фронтовик, його любили і поважали діти та батьки. Коли ж він в 1984 році виходить на пенсію, то директором стає Подгайченко Володимир Ілліч. Керує він аж до 1992 року. Змінює його на цій посаді Подгайченко Валерій Ілліч, молодший брат Володимира Ілліча. Взагалі, це сім’я педагогів, випускників уже нашої школи. Їхня сестра, Старченко Тетяна Іллівна, працювала вчителем початкових класів. В 2002 році Валерій Ілліч змінює місце роботи і справи приймає Антипова Антоніна Іванівна. Вона також випускниця нашої школи, філолог за освітою. В 2008 році директором стає Михайлюк Людмила Анатоліївна. Працює школа під її керівництвом до 2014 року. Людмила Анатоліївна змінює місце проживання і справи приймає Подгайченко Любов Іванівна, яка працює до сьогоднішнього часу. Вона також є випускницею нашої школи. До призначення на посаду директора школи Любов Іванівна пропрацювала 27 років вчителем початкових класів Михайлюківської школи. Я, нині пенсіонерка, також працювала вчителем російської мови та зарубіжної літератури, згадую своїх вчителів, колег, наставників. Це були вчителі з великої літери... На жаль, багатьох вже нема... Це Михайлюк Володимир Володимирович, директор, вчитель історії, Михайлюк Катерина Ларионівна, вчитель німецької мови, Кононенко Іван Іванович, вчитель початкових класів, Гунченко Марія Григорівна, вчитель початкових класів, Михайлюк Галина Порфиріївна, вчитель хімії та біології, Михайлюк Марія Іванівна, вчитель початкових класів (мама нинішнього директора Любові Іванівни), Недобіга Міля Семенівна, вчитель української мови та літератури, Вакуленко Алла Володимирівна, вчитель історії ( донька директора Володимира Володимировича), Старченко Тетяна Іллівна, вчитель початкових класів, Подгайченко Володимир Ілліч, директор, вчитель хімії та біології, Михайлюк Тамара Олексіївна, вчитель російської мови та літератури. Світла їм пам’ять...”

Зліва (перший ряд) Кононенко Іван Іванович, Недобіга Міля Семенівна, Михайлюк Володимир Володимирович (директор), Михайлюк Галина Порфиріївна, Михайлюк Тамара Олексіївна. (1968 рік, 8 клас)

        6 клас 1973 рік. Класний керівник Михайлюк Тамара Олексіївна

           Останній дзвоник 1981 рік


           Перший дзвоник 1979 рік

Випуск 1978 рік. Вчителі (другий ряд зліва) Недобіга Міля Семенівна, Старченко Тетяна Іллівна, Кононенко Іван Іванович, Гречена Людмила Володимирівна, Михайлюк Марія Іванівна, Михайлюк Галина Порфиріївна, Михайлюк Олександр Олексійович, Гапонов Микола Михайлович, (третій ряд — Штангей С. (практикант)

     



 

   Трудовий колектив Михайлюківської неповної середньої школи 2000 рік

Перший ряд:(зліва )Лазарєв Євгеній Олександрович (музичний керівник), Федосов Сергій Васильович(слюсар). Другий ряд: Сергієнко Алла Володимирівна (техпрацівниця), Капустяна Світлана (техпрацівниця), Подгайченко Любов Іванівна (вч. початкових класів), Антипова Антоніна Іванівна (вч. української філології), Лазарєва Олена Федорівна (вч. Музики), Михайлюк Людмила Анатоліївна (організатор). Третій ряд: Михайлюк Валентина Петрівна (вчитель математики), Вакуленко Алла Володимирівна (вчитель історії), Подгайченко Валерій Ілліч (директор, вч. географії), Старченко Тетяна Іллівна (вч. початкових класів), Яковенко Галина Федорівна (вчитель зарубіжної літератури), Серебрянський Олексій (вч. фізики)

Педколектив 1998р. Зліва: Вакуленко Алла володимирівна,Яковенко Галина Федорівна, Антипова Антоніна Іванівна, Крошка Світлана Андріївна, Подгайченко Любов Іванівна, Лазарєва Олена Федорівна, Подгайченко Володимир Ілліч, Серебрянський Олексій

З розповіді директора Михайлюківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Подгайченко Л.І.: “...В перший клас я пішла в 1975 році, так що застала ще ту “попівську хату”. А який навколо був садок! Його так і називали “шкільний”.

В 1976 році почали будувати нашу школу і молодшим класам стало ніде навчатися, тому клас мій був в клубі де зараз знаходиться відділення пошти. Ще один клас був в конторі, а в старій школі, на місці якої зведений ФАП, навчалися старші класи (5-8) у дві зміни. В 1978 році всі перейшли навчатися в нову двоповерхову школу. Пам’ятаю, як ми раділи світлим класам, спортивній залі, новим партам... У 1983 році я закінчила 8 класів і вступила до Лисичанського педагогічного училища і вже з 1988 року я почала працювати вчителем початкових класів. Так, що нашу школу я вважаю своєю другою домівкою.

1990 рік

З вдячністю згадую своїх вчителів, на жаль багатьох уже нема з нами.

В 2014 році, так склалися обставини, що мені випало прийняти керівництво нашою школою. На той час катастрофічно не вистачало вчителів бо багато хто виїхав з нашого села. І мені на допомогу прийшли мої випускники. Так з*явилися в нашій школі молоді, талановиті та завзяті вчителі: Межерицька Ірина Олександрівна (вчитель математики та інформатики), Коваль Євгенія Юріївна (вчитель фізкультури), Логвинова Галина Сергіївна (вчитель початкових класів), Бобришева Олена Олександрівна (вчитель початкових класів), з Олексіївки прийшла працювати до нас молода вчителька математики Байдуга Людмила Олександрівна.

Педагогічний колектив                  2014 рік

Зліва: Хурдіга Зоя Борисівна (вч. початкових класів), Бобришева Олена Олександрівна (вч. початкових класів), Антипова Антоніна Іванівна (вч. української філології), Логвинова Галина Сергіївна (вч. початкових класів), Лазарєва Олена Федорівна (вчитель музики), Подгайченко Любов Іванівна (директор), Михайлюк Валентина Петрівна (фізика), Байдуга Людмила Олександрівна (вчитель математики), Межерицька Ірина Олександрівна ( вчитель інформатики), Коваль Євгенія Юріївна (вчитель фізкультури).

Нині в нашій школі працює 9 педагогів. Будівля оновилася: поставили пластикові вікна, замінили дах, зробили капітальний ремонт спортивної зали та туалетів, маємо актову залу, комп’юторний клас, в початкових класах плазмові телевізори, ноутбуки. За ці роки учні нашої школи неодноразово ставали переможцями районних та всеукраїнських конкурсів. Маємо багато планів і гадаємо, що наша школа буде існувати ще довго, адже історія становлення освіти в селі Михайлюки сягає коріннями в уже далеке минуле.

Педколектив Михайлюківської гімназії             2021рік

Зліва: Бондаренко Володимир Вікторович (вчитель географії), Подкопаєва Тетяна Михайлівна (вчитель початкових класів), Бондаренко Тетяна Степанівна ( вчитель хімії та біології), Подгайченко Любов Іванівна (директор), Антипова Антоніна Іванівна (вчитель української мови та літератури),Логвинова Галина Сергіївна (вчитель початкових класів), Межерицька Ірина Олександрівна (вчитель математики та інформатики), Білоусова Олена Вікторівна (вчитель початкових класів).

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.